• tombruzzo
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    ·
    4 hours ago

    I’ll need to make it fun for them later on. Maybe insert a maths lesson there by getting them to figure out the unit price of products. Hanging around for an hour or so whilst we shop would get boring fast otherwise

    • Rusty Raven M
      link
      fedilink
      arrow-up
      1
      ·
      4 hours ago

      If they can save money on the main groceries there will be money free to buy lollies. It was very motivational for me.