I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
If it’s your primary meal, why the lack of variety?
I like eggs! Also it’s quick and easy and filling and I’m half asleep anyways lol. I use lunch and supper for variety.