I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I’m vegan BTW
How do you know if someone is vegan?
Literally everyone else in this thread: “I’m not vegan! I think it’s fine to abuse animals.” But yeah, vegans are the ones who are always talking about it…
no one is fine with abusing animals
Yeah, but how many eggs do you eat? /s