I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • s3rvant@lemmy.ml
    link
    fedilink
    English
    arrow-up
    4
    ·
    13 hours ago

    lol yep, every day for breakfast; scrambled with some butter, sour cream, salt and pepper 😋